0 850 305 65 65

Covid-19 Güncel Yaklaşım Kitap Lansmanı

Covid-19 Güncel Yaklaşım Kitap Lansmanı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Kovid-19'la ilgili güncel bilgileri kitaplaştırdı

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi tarafından hazırlanan "COVID-19 Güncel Yaklaşım" kitabında, virüsün ortaya çıkma sürecinden bugüne kadar alınan önlemler ile uygulanan tanı, tedavi yönetimlerine yer veriliyor.

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Dursun Odabaş Tıp Merkezi tarafından hazırlanan "COVID-19 Güncel Yaklaşım" kitabının tanıtımı yapıldı.

YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi doktorlarının kendi deneyimlerini dahil ederek yazdığı ve Covid-19 enfeksiyonunun farklı boyutlarıyla ele alındığı kitapta, virüsün ortaya çıkma sürecinden bugüne kadar alınan önlemler ile uygulanan tanı, tedavi yönetimlerine yer veriliyor.

YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Başhekimlik binası önünde düzenlenen tanıtım programında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüsten (Kovid-19) yaşamını yitiren YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi Poliklinik Sorumlusu Müdür Yardımcısı Mehmet Veysi Göz'e rahmet diledi.

 "Akademik çalışmalar kitaba dönüştü"


Tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının canları pahasına görev yaptığını ifade eden Şevli, şöyle konuştu:

"Sağlık çalışanlarımız mart ayından bu yana yoğun şekilde çalışıyor. Bu süreçte yorgunluklarını bizlere belli ettirmediler. Fedakarca çalışmaya devam ediyorlar. Hastalarımızı en iyi şekilde tedavi etmeye çalışıyorlar. Sağlık Bakanlığı tedavi algoritmasını sürekli güncelliyor. Yapılan bilimsel ve akademik çalışmalar kitaba dönüştü. Bu anlamda tüm hocalarımızı kutluyorum. Tedavisi olamayan bu hastalığın gidişatını etkileyecek hastalar için daha güzel sonuçları ortaya koyacak bilgiler bu kitapta yer alıyor."

Hastane başhekimi Ümit Haluk İliklerden de tüm dünyada etkili olan Covid-19 salgınıyla mücadelede en ön safta yer alan sağlık çalışanlarının, hastalarını iyileştirebilmek için canları pahasına mücadele ettiğini vurguladı.

Tüm sağlık çalışanlarına rehber olabilecek bir kitap yazdıklarını aktaran İliklerden, şunları kaydetti:

"Mart ayından bu yana ayaktan 12 bin 162 hastanın tedavisini yaptık. 200'ü üzerinde yoğun bakım hastası takip ettik. Günlük Covid-19 acil polikliniklerimizde 300'e varan hasta muayenesi yaptık. PCR laboratuvarımızda günlük yaklaşık 500 test yapılarak ilimizdeki pandemi yönetiminde tanı basamağındaki en büyük rolü üstlenmiş olduk. Birçok sağlık çalışanımız Covid-19 tanısı aldı. Bu süreçte hocamızla güzel bir çalışma yaptık. 'COVID-19 Güncel Yaklaşım' kitabı uluslararası yayınlanan bir kitap oldu. Türkiye'de Covid-19 pandemisinin tüm içerikleriyle bulunduran kapsamlı bir kitap hazırladık."


Konuşmaların ardından Covid-19 servislerinde çalışan sağlıkçılar ile kitabı hazırlayanlara plaket ve çeşitli hediyelerin verildiği programa, YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şefik Tüfenkçi, hastane idaresi ve hastane çalışanları katıldı.

Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
Van Yyü Dursun Odabaş Tıp Merkezi
HABERLER
Adres: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi, 65000, Kampüs / VAN
Telefon: 0 850 305 65 65
E-Mail: hastane@yyu.edu.tr
whatsapp iletişim hattı