0 850 305 65 65
Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı ameliyathane ve yoğun bakım ünitesinde aralıksız hizmet veren cerrahi bir branştır.

Bunların dışında ameliyathane öncesi hastaların değerlendirilmesi için poliklinik hizmeti ve ameliyathane dışında çeşitli tanı ve tedaviye yönelik girişimlerde anestezi uygulamaları için hizmet vermektedir.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı olarak 13 ameliyathane odasında her türlü operasyonun yapılması için gerekli teknik ve tıbbi alt yapıyı hazır bulundurmaktadır.

Ameliyat olacak hastaların ameliyata tıbbi açıdan en uygun koşullarda alınması için hazırlık dönemi tetkik ve tedavileri yapılmaktadır.

Hastalarla görüşülerek kendileri için en ideal anestezi yöntemi belirlenip anestezi sırasında bütün yaşamsal fonksiyonlar anlık takip edilerek güvenli bir ortamda anestezinin sonlanması sağlanır.

Hastalara genel anestezi dışında ultrasonografi eşliğinde santral ve periferik sinir blokları yapılarak uyutulmadan hasta konforu ve güvenliğini ön plana alarak anestezi olanağı sunulmaktadır.

15 yataklı Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesine sahip olan kliniğimizde üst düzey teknoloji ile üretilmiş cihazlarla yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların takip ve tedavileri yapılmaktadır.

Ameliyathane dışında pediatrik MRG, pediatrik anjiografi, invaziv pediatrik kardiyoloji, ERCP, endoskopi-kolonoskopi, yoğun bakım ihtiyacı olan hastaların takip ve tedavileri yapılmaktadır.

Ayrıca Anabilim Dalı bünyemizde ağrı polikliniği hizmeti ile özellikle uzun süren kronikleşmiş, hayat kalitesini düşüren ağrıların tedavisi yapılmaktadır. İhtiyaç halinde kronik ağrılar için invaziv girişimler yapılmaktadır.

BÖLÜMLERİMİZ
Adres: Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi, 65000, Kampüs / VAN
Telefon: 0 850 305 65 65
E-Mail: hastane@yyu.edu.tr
whatsapp iletişim hattı